Saaremaa Tansiöhtad

Anname hoo sisse regulaarsetele Saaremaa tantsuklubidele (tansiöhtatele), kus saab meite oma pärimusmuusikute järgi tantsida 19.- 20. sajandi külapidudel tantsitud tantsusid. Tansiöhtate projekt saab toimuma ringreisina ümber Saaremaa seitsmes eri rahvamajas igaüks oma kihelkonnas. Tansiöhtad on lastesõbralikud üritused, kuhu on oodatud kõik kogu perega.

Sissepääs tansiöhtatele on annetuste põhine. Kõik pillimängijad on palavalt oodatud ja pääsevad üritusele tasuta.

1) 27.05 Jaani ja Pöide khk – Orissaare rahvamaja

2) 24.06 Kihelkonna khk – Mihkli talumuuseum

3) 26.08 Anseküla khk – Anseküla seltsimaja

4) 30.09 Muhu khk – Hellamaa külakeskus

5) 28.10 Mustjala khk – Mustjala rahvamaja

6) 25.11 Kaarma khk – Kuressaare muusikakooli kammersaal

7) 27.01 Kärla khk – Kärla rahvamaja


Tansiöhtate (mujal tuntud kui tantsuklubid või tantsutoad) eesmärgiks on hoogustada pärimusmuusikat ja -tantsu ning panna algus pikemale tantsuklubi liikumisele Saaremaal. Eesmärk on luua regulaarne kohtumispaik pärimusmuusikast ja -tantsust huvitunutele ning koondada inimesi ühtsesse Saaremaa tansiöhtate kogukonda. 

Oleme loonud meililisti tansiohtad@sorvemaa.ee, kust kaudu liigub info tansiöhtate ning ka muude tantsuvõimaluste kohta Saaremaal. 

Saaremaal on palju pärimusmuusikuid, kuid puudub regulaarne kokku tulemise võimalus ning samuti puudub paljudel Saaremaa pärimusmuusikutel tantsuks mängimise kogemus. Lisaks on Saaremaalt üles kirjutatud palju pärimusmuusika arhiivimaterjali, mis vajaks elule äratamist. Tansiöhtad on heaks võimaluseks, kus neid palasid, laulusid ja tantse esitada ning kujundada omamoodi tantsuklubi repertuaar.

Tansiöhtad on üritused, kus pärimusmuusikud mängivad 19.-20 sajandi külapidudel levinud pärimuslikke tantsulugusid, mille järgi saavad nii algajad kui ka kogenumad tantsijad tantsida. Tansiöhtatel on võimalik nii alustavatel kui ka kogenumatel muusikutel mängida tantsuks pilli, õppida teistelt uusi lugusid ja mänguvõtteid ning tantsijatel on võimalus õppida pärimustantsusid ja arendada tantsutunnetust. Tantsuklubi annab võimaluse nii pärimusmuusikal kui ka -tantsul saada uuesti elavaks ka Saaremaal ning nii korrast korda inimestelt inimestele edasi kanduda ja areneda.

Sörvemaa Pärimuse Seltsi pilli-ja laulukollektiivid seisavad selle eest, et tantsuklubide repertuaaris oleks alati ka kohalikke tantsulugusid. Tansiöhtatele ootame ka pärimusmuusika õpilasi ja täiskasvanuid, kes saavad sündmustel väärtuslikku lavakogemust ning arendada teistega koosmängimise ning ka tantsuks mängimise oskust. Loodame, et Saaremaa tantsuklubi kujuneb omanäoliseks saare traditsiooni väärtustavateks tantsiöhtateks ning täieneb pidevalt kogenud pärimuspillimängijate hulk, kes oskavad tantsuks mängida.

Kontakt:

Laura Naagel: laura@sorvemaa.ee