Mihklipäine tansiöhta Hellamaal

30. septembril oli kena pidu Hellamaa külakeskuses. Alguses kitsukesena näivasse saali mahtus rahvast palju!

Sündis kaks rekordit:

  • korraga tantsis tansiöhtate ajaloos tantsuplatsil enim inimesi – vähemalt 14 paari,
  • tantsuplatsil lasi tantsu vanim teadaolev tansiöhtal osaleja – 100 aasta ja 1 kuu vanune Lilli Riis!

Pillimängijaidki jagus üksjagu. Teiste hulgas näiteks mängisid kanneldel ja laulsid Uijee naised, akordionitel tantsutasid Orissaare muusikakooli õpilased Öie juhendamisel ning karmoškal küttis jalatallad kuumaks muhukas Meelis. Seekordseks mandri-üllatuskülaliseks oli Siim Sarv, kes ei pidanud Muhut kaugeks kandiks, et Tallinnast õhtuks peole tulla. Muidugit mängisid tantsuks ka meie oma Sörvemaa Sörmitsejad.

Külakeskuse juhataja Tiina kostitas hea ja paremaga väikeses kohvikus ning hoidis nii rahva reipana.

Tammeougu Mari meenutab tansiöhtat nii: “Näitaks teilegi, kui saaks, muhulaste sukavarsi koos kabelis kõpskingadega, lõunamaalt (Leedust vist) toodud tantsu keerutuses pisarateni muhelevast (!) tantsulõvist, perekonnavalsi ajal lendukippuvatest pätitaldadest (mul enesel vähemasti), kõrvitsast kuldsekskerkinud saiaviiludest, naerust, aina järgmisi näritud õunu söövat ema, kuulmise järgi võõra pilliloo õppimisest morninäoliseks keskendunud noorukit, pikka pillikotirivi, kirjut lahtitõmmatud lõõtsa, labajalgsete eestlaste keskel viini valsivõttes keerutajat, ekstrarõõmsat “maarmaksu ja maasikaöisi” nokkivat “lindu”.”

Aitäh kõigile osalejatele ning Hellamaa külakeskusele külalahkuse eest! Järgmine kord kohtume juba Mustjala seltsimajas nagu ikka kuu viimasel reedel, seekord 28. oktoobril. Sääl on külas Tallinna tantsuklubi muusikud ning enne tansiöhtat kell 18:00 toimub ka nende tantsuõpituba!

Back to Top