Augustilõpu tansiöhta Ansekülas

Oli augusti viimane reede, soe ja tuulevaikne ilm. Seltsimaja õu täitus toredate inimestega ning tansiöhta Sörvemaa Pärimuse Seltsi koduses pesas sai alata!

Seekordsel tansiöhtal oli külas Kadri Lepasson koos oma karmoškaõpilase Pilleriin Palokiga. Õhtu algas kõigepealt Kadri juhitud tantsuõpitoaga, kus võeti esimesena käsile tants nimega Padipadinöör, mis sai kenasti kõigil selgeks. Kuna õuele oli kogunenud paras hulk peolisi, just nii paras ports, et oli võimalik tantsida kolonntantsu, õpetaski Kadri järgneva rohkema kui tunni jooksul erinevaid elemente, mida kolonntantsu tantsimisel saab kasutada. Algul vedas Kadri kolonni ise, siis aga kui enamus elemente oli läbi proovitud, said julgemad võimaluse ka ise järele proovida kolonntantsu juhtpaariks olemist. Juhtpaaril ja muidugi ka järgitantsijatel tuli lõik suurepäraselt välja ning järgmine kord peoolukorras saab neid elemente kohe tagataskust põrandale panna.

Õpitoale järgnes meeleolukas pidu, mille jooksul sai samuti eri tantse juurde õppida. Tundmatumatel tantsudel õpiti enne muusikaga alustamist üheskoos tantsusammud selgeks ning siis tantsiti juba pillimeeste järgi. Kuni päikese loojumiseni pidutseti õues, siis aga koliti tuppa niiskuse eest varju. Seltsimaja saalis jätkus pidu hiliste öötundideni ning rahvast oli terve saali täis kuni lõpuni! Oli see vast kena pidu!

Järgmised tansiöhtad toimuvad:

30.09.2022 Muhu khk – Hellamaa külakeskus
28.10.2022 Mustjala khk – Mustjala rahvamaja. Külas Tallinna tantsuklubi muusikud!
25.11.2022 Kaarma khk – Kuressaare muusikakooli kammersaal
27.01.2023 Kärla khk – Kärla rahvamaja

Imekenasid hetki Anseküla tansiöhtast jäädvustas Elina Kostabi. Rohkem pilte näeb meie Näoraamatu pildialbumist.

Back to Top