Tansiöhta Mustjalas

Oktoobrikuu viimasel reedel (28.10) kogunes rahvas hubasesse Mustjala rahvamajja. Seekord olid tansiöhtal külas Tallinna tantsuklubi muusikud! Õhtu algas tantsuõpitoaga, kus Leanne Barbo ja Jaan Sarv õpetasid kohalikke Mustjalast üles korjatud tantsusid. Ristpulkade tantsuks otsisiti majast üles kõik võimalikud pulgad ja kepid, kasutusse läksid ka kangaspuude jupid. Juudi junga saba oli nii pikk, et tants kestis üle 20 minuti! Lisaks õppisime veel õpitoas Mustjala madalat. Kõik õpitoa lood olid kohaliku Mustjala kihelkonna torupillimängija Jaan Pihti poolt kunagi arhiivisalvestustesse mängitud ning nüüd oli võimalus Leannel neid ja veel teisi sama torupillimängija lugusid Mustjalas mängida. Kahjuks jäid kaks Pihti polkat mängimata, kuid pole hullu – need jäävad järgmiseks korraks!

Õhtu kulges edasi väsimatult: päälinna muusikud, kellel olid kambas ka mõned meite kohalikud, muudkut mängisid ja saal oli tarmukaid tantsijaid täis.

Muide, kes veel ei tea, siis Tallinna tantsuklubi muusikutel on olemas ka oma duubelplaat, kus on palju toredaid tantsulugusid peal. Selle soetamiseks saab oma soovi kirjutada näiteks nende Facebook’i lehele Tallinna tantsuklubi muusikud.

Vaata rohkem pilte ja videosid Mustjala tansiöhtast siit.

Järgmine tansiöhta toimub Kuressaare muusikakooli kammersaalis kadripäeval, 25. novembril ning sinnagi on oodata külalisi. Nimelt on tulemas seekord tansiöhtalisi tantsitama Sille Ilves ja Martin Leamon, kes muuhulgas mängivad kõmrimaa muusikat ning õpetavad sellekandi tantsusid. Saab olema põnev!

Back to Top