Seltsi ettevõtmised

Pätitegu

Talv 2018 – kevad 2019

Eestvedaja Vesikonna Katrina, kaasa lööb kümmekond vabatahtlikku.

Eesmärk: Pättide valmistamise oskuse taaselustamine Sõrves. Selleks viime läbi pättide valmistamise õpitoad, küsitleme pättide tegemist mäletavaid sõrulasi ja avaldame oma töö tulemusel saadud teadmised postitusena võrgulehel sörvemaa.ee.

 

Anseküla naiste rahvariiete kandmistarkus käeulatusse
Suvi 2018 – suvi 2019
Eestvedaja Tammeougu Mari, kaasa lööb enam kui 20 vabatahtlikku.
Eesmärk: Anseküla rahvariiete kandmisoskuste parandamine ning kandmisjulguse suurendamine. Selleks valmistamea ette ja teeme kõigile huvilistele üle interneti kättesaadavaks kirjeldused ja fotod Anseküla naiste rahvariiete korrektsest kandmisest. Kokku ilmub 14 artiklit koos fotode ja murdekeelse terminoloogiaga võrgulehel sörvemaa.ee ja iganädalased fotopostitused meie seltsi Facebook’i ja Instagram’i kontol.

Projekti “Anseküla naiste rahvariiete kandmistarkused käeulatusse – eeltööd” toetavad Rahvakultuuri Keskuse kultuuriprogramm “Saarte pärimuslik kultuurikeskkond 2015-2019” ja MTÜ Sörvemaa Pärimuse Selts.
Aabitsategu

Jõulud 2008 – jõulud 2017

“Sörulase aabits”
Eestvedajad Tammeougu Mari, Jaagutooma Merle ja Vesikonna Katrina, kaasa lõi sadakond vabatahtlikku.
Meie eesmärk oli koostada koos võimalikult paljude sõrulastega meie isioma kultuuri ülevaade – “Sörulase aabits”. Pea kümme aastat kestnud uurimine, õppimine, kirjutamine ja kogumine viis meid ka sihile. Aabits sai valmis 2017. aasta toomapäevaks.
Ettevõtmist on aastate jooksul toetanud: Anseküla Põllumeeste Selts, Eesti Kultuurkapital, LC Sõrve, Rahvakultuuri keskus, Salme Põhikool, Salme vald, Torgu vald, Saaremaa vald ning sajad sõrulased ning sõrulaste sõbrad läbi Hooandja ja kõikvõimalikul muul moel.
 
Suur attäh!

Sörvemaa Pärimuse Seltsi varasematest tegemistest saad lähemalt lugeda meie tegevusülevaadetest: