Tänavu oli jälle käes Eesti kord võõrustada Baltimaade suurimat pärimuspidu Baltica. Sörvemaa Pärimuse Seltsi esindasid Tallinnas Ammuker, Sörvemaa Sörmitsejad ning Pärimustantsuringi tanssijad. Kuna laupäeval ootas Kuressaares ees Saaremaa laulupidu, kus mitmed meist samuti osalesid, siis pidid kõik meie Baltica ülesastumised reedese päeva sisse ära mahtuma. Nii asusidki sörulased 5. juuni varahommikul teele, et jõuda lõunaks pealinna Harjumäele ning anda Baltica avakontsert. Seekord oli Ammukeril, pärimustanssijatel ja Sörmitsejatel ette valmistatud ühine kava. Etteaste kulges mõnusas peomeeleolus, rahule jäid nii osalised kui publik. Ilm soosis meid samuti – vihm jäi pilve sisse ning mõnusalt soe polnud mitte ainult peo õhkkond, vaid ka õhk ise. Harjumägi oli Baltica toimumiskohana uus ja õnnestunud leid. Teiste esinemisi vaadates, töötubasid uudistades, oma rahvariideid näidates ning uute ja vanade sõpradega juttu ajades jõudiski märkamatult kätte õhtu ning Ammukeril oli aeg mäe otsast alla Rootsi-Mihkli kirikusse jalutada. Seal toimus huvitav ja vaheldusrikas kontsert “Pühad lood ja laulud”, kus ka Ammuker Mari eestlaulmisel ühe oma kõige ilusama laulu laulis. Kirikus regilaulu laulda oli teistmoodi tunne küll. Suurema osa Ammukeri jaoks pani see kontsert päevale kena rahuliku punkti, kuid mõned nooremad ja tugevamad jaksasid pärast veel tantsimaski käia.



Käeliste oskuste trenn käib laval ja lava taga.