Kui laupäevane laulupidu Kuressaare lossihoovis peetud sai, ei olnud Sörve Maakoori laulud sellega veel lauldud – ees ootas üks pisine pühapäevane ülesastumine Kihelkonna kirikus. Nimelt olid laulupeole kohale tulnud ka meite dirigendi Anul juhatusel laulvad Elva naised oma kooriga Fis Bemoll, ning muidugi tahtsid nemad oma silmaga näha, et misasi see Sörve Maakoor on. Kuna sõpruskohtumiseks ainus kõigile sobilik aeg oli pühapäeva hommik, siis sündis plaan minna koos külalistega laulma kirikusse. Ja kuhu mujale kui meie kandi kõige muusikasõbralikumasse kirikusse – Kihelkonnale! Kihelkonna kirikuõpetaja Rene Reinsoo võttis meid lahkesti vastu ning nõnda saimegi anda oma muusikalise panuse leeripüha jumalateenistusele. Lisaks Maakoori ning Elva naiste esitatud lauludele kõlas ka kaunis kandlepala Kandlesörmitsejatelt. Pärast jumalateenistust ootas meid pidulik ja lõbus lõunasöök Mihkli Muuseumis. Suur tänu Kihelkonna kogudusele ja õpetaja Renele meid vastu võtmast, vahvatele Elva naistele külla tulemast, ning Kristile ja Margitile Mihkli Muuseumist meid võõrustamast! Oli üks ütlemata kena päev!

Muusikaline vahepala Sörve Maakoorilt…

… ja Kandlesörmitsejatelt.



Kui meestel oli kaju ning naistel käsikivi juures käidud, sai sõbralikult ühise söömarenni taha istuda.