Ammuker käis Lätis, folkloorifestivalil Baltica

Südasuvel, 6. – 10. juulil 2022 toimus Lätis rahvusvaheline folkloorifestival Baltica. Olgugi et keeruliste aegade tõttu oli osalejaid seekord kokku tulnud vaid balti riikidest, oli festivalile kogunenud rahvamuusika- ning tantsuarmastajaid enam kui 200 kollektiivist. Eestit esindasid seekord Mooste rahvamuusikakooli pilliklubi Krista Sildoja eestvedamisel ning naiste regilauluansambel Ammuker Sõrvemaalt.

Viie festivalipäeva jooksul esinesime seitsmel kontserdil mitmel pool Lätimaal, andsime interviuu kohalikus raadios, lõbutsesime mitmel seltskondlikul koosviibimisel, käisime tutvumas vaatamisväärsustega jpm. Meie oma regilaul jõudis kuulajateni laulupidude mõõtu osalejate hulgaga mammutkontserdil Turaidas, kaameratega ülekülvatud laval Riia rahvusraamatukogus ning mitmel väiksemal ülesastumiseel Siguldas, Alsungas ning mujal. Pilgeni täis Riia Muusikaakadeemia saalis laulsid Mari ja Liisi vast ühel festivali kõige erilisemal, mitmehäälse laulu kontserdil.

Vast kõige meeleolukamaks sündmuseks kogu festivali jooksul kujunes ilmselt reedene tantsuõhtu Riias, kus kogu festivalirahvas koos oli. Esimesed noodid lavalt tõid põrandale saalitäie rahvamuusikuid. Nii laiemalt tuntud kui ka täitsa võõraid tantse õpiti lennult ning tantsiti kella neljani hommikul. Ühistantsimise mootoriks olid festivalile kogunenud rahvusvaheline seltskond pillimehi koostöös Riia tantsuklubiga. Lavale jõudsid ka meie Wiiulisörmitsejad koos Mooste pilliklubiga. Eestimaiseid tantse näitasid rahvusvahelisele seltskonnale ette meie omad tantsulõvid Jõe Jakob ja Laura ning Monika ja Laura folkloorinõukogust.

Pidulikul lõputseremoonial Talsis, Sauleskalnsi lauluväljakul anti järgmise Baltica korraldamine üle Eesti meeskonnale.

Kohtume 2023. aasta Baltical Eestimaal!

Suur tänu meie sõidu toetajatele – Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Kultuurkapital ning meie oma Sörvemaa Pärimuse Selts!


Sörvemaa Pärimuse Seltsi muusikute suviste tegemiste ülevaate leiad sellelt kuulutuselt ning tagasivaated toimunule meie Logiraamatust!

Back to Top