Viki simman 2021

Viki simmanid e. suvised koostantsimised Saaremaal, Mihkli talumuuseumis, on toimunud juba aasta(kümne)id. Sel laupäeval (10. juulil 2021) kogunes rahvas võtma osa valguse abiga fotopaberile taimesiluettide püüdmise ning vilemeisterdamise õpitubadest, osa saama Maimu Pere käsitöönäitusest ning kuulama lõõtsameest.

Seejärel sai alguse simman ise. Tantsuplatsi võtsid oma jalgade tallata Kärla tantsurühm Tõmba Jüri ning Virge Varilepp koos oma ametliku pillimängija Reet Lõugasega. Sõrvest oli kohal Sörvemaa Sörmitsejate esindus. Värske torupilliduo Laura ja Oliver, akordionitrio Auli, Pääsu ja Mari, Oliveri-Mari duett torupill + viiul, ning spontaanselt sündinud Mari ja Reedu viiuli-akordioni duo. Lisaks praegusel ajal vaid Sörvemaa Sörmitsejate repertuaaris leiduvatele saarlaste pillilugudele mängiti ka laialt levinud seltskonnatantse (Kikkapuu, Kihnumoa jm).

Ehkki vahepeal sadas ka lausvihma, oli tantsuõhtu meeleolukas ning meie Sörmitsejate suhteliselt vähene tantsuks mängimise kogemus sai kõvasti lisa.

Õhtu lõpetas tantsurühma Uppsar tantsulavastus “Tuulispask”.

Akordionisörmitsejad käisid koos väikevennaga enne esinemist vilesid meisterdamas. Pildistas Tammeougu Mari 2021