Uus raamat – “Neetud aare”

Sörvekeeltsed uudised, Vikerraadio eetris 8.05.2024

Ilmunud on uus lasteraamat – Jana Maasiku “Neetud aare”. Raamatu tegevus toimub autori lapsepõlvesuvede mail Toomalõuka ning Lahetaguse külades. See kant on väga tuttav ka Taritu külast pärit Timmi Hellele, kes tõlkis raamatu dialoogid kohalikku murdekeelde. Tammeougu Mari käis Timmi Hellel külas ning kuulas Helle muljeid tõlgitööst.


Jana Maasik “Neetud aare”

12-aastasele Robin Mereröövlile on tema perekonnanimi alati nuhtluseks olnud. Kui poiss suveks vanaisa juurde Saaremaale saadetakse, kuuleb ta üllatusega, et nimi Mereröövel ei olegi tühja koha pealt tekkinud. Koos uute sõprade Säde ja Kirsikaga asub ta uurima legendi Mereröövlite suguvõsa needusest ja peidetud varandusest. Ent lapsed ei ole sugugi ainsad, kes aaret leida ihkavad. Alguse saab uskumatu seiklus, millest võitjana välja tulemiseks peavad Robin, Säde ja Kirsika appi võtma kogu nutikuse ja trotsima ohte.

„Neetud aare“ on ühel ajal sõpruse ja koos lustimise lugu, perekonnaväärtuste ja suguvõsalugu, ümbritseva märkamise ja tundma õppimise ning uute teadmiste saamise lugu. Raamatus on olulisel kohal Sõrve murde ja kohalike eluolu tutvustamine. Murdekeel on tegelaste dialoogides küll hõlpsasti jälgitav, ent teos on varustatud sõnaseletustega, mis pakuvad huvilistele palju avastamisrõõmu. Raamatut kaunistavad Katrin Kaevu illustratsioonid.

Teos sobib lugemiseks 9‒12-aastastele lastele.

Back to Top