Rannametsa Antsu arbureetum

Sörvekeeltsed uudised 28.04.2021

Sörvemaa ilm on ikke pire teistmoodi kut mandri-eestis. Iteldasse, et sii on mereline kliima. Suid on meitel pouatsed ning mönevörra vilumad kut mujal, aga sügisel on pitkalt soe. Meri ojab ilma pehme ning öökülmad joudvad seie tüki iljem. Talvel on änamast lund vähe ning nönda valju külma meitel ka pole karta kui mandrimaal. Sellevasta kevaded on pitkad. Talvega ee jahtund meri ojab tuuled vilud ning teisekorra on Sörvemaal kevad vaadat nädal-kaks teistest maas. Nöndat pole imesta, et möne-aasta ‘p aka tuhlid enne kasumaged kut millaski vasta jaanibed. 

Seda merelise kliima asja on sii Sörves möistetud ikke ee tarvita ka. Vötam vöi mönedkümned aastad tagasi, kui veel Sörves Ugatse ploomi-aidas uusi ploomi- ning kirsisortisid kasvadati ning uuriti. Äi es vöta tali külmaörni viljapuid ee ning pitkad sügised lassid ilised ploomid ka kenast valmis saaja.

Mitme pere oue peelt lövab veel tüki uuvitavamid puid-pöösid. Viinamarjad on meitel üsna egapäised, aga Sörrvest lövab magnooliaid ning mandlipuu, aprikoosisid, mammudipuu ning tulbipuid. Isigid üle Eestimaa kuultsid vööra-maa puude-aidu on meitel sii otse müdu tükki. Ligi nelikümmend aastad vana Ants Ilusa dendraarium Möisaküla metsade keskel ning vaada’t poole noorem Rannametsa Antsu arbureetum Vintri külas, otse mere-äere peel.

Sellekorra keisid meite riborterid Helle ning Oliver vööraks Rannametsa arbureetumis, ning jutustasid peremees Ants Metsaga.

Rannametsa Antsu ning tema arbureetumid pildistasid Timmi Helle ning Tammeougu Oliver. SPS 2021


Attäh Rannametsa pere! Ning kui kedad tahab niid Rannametsa arbureetumid isi vaatma minna, siis lepi ikke ennem peremehega kogu. Täädust, et mis ning kuidas, lövad internettist juure!

Souksed luud tulad täna meite kevadiselt vilult Sörvemaalt. Sörvekeeltsid uudissi tegid seltsis Timmi Helle, Tammeniidi Margus, Tammeougu Oliver, Pääsu ning Mari. Kenad terist teitele!