Maal elamise päe Anseküla seltsimaja juures

25. septembril 2021 toimus Anseküla seltsimaja juures Maal elamise päe. Kogu Eestimaal avasid oma uksed kultuurimajad ja koolimajad, seltsid ja ettevõtted, et oma tegemisi näidata nii kohalikele kui kaugelt tulnutele. Ilm oli suurepärane ja tegevust jätkus kogu pealelõunaks.

Päeva alustas avalik Sörulaste raadiu saate salvestamine. Interviueeritavateks seekord alles mõned aastad tagasi miljonilinnast Torinost Saaremaale Kuressaarde kolinud tšellomängija, värske Saaremaa valla kultuurinõunik Annikki Aruväli ning dirigent, organist ja helilooja Edoardo Narbona

Seltsimaja Suures toas oli avatud mõned aastad tagasi Sõrvemaal toimunud fotojutustuse töötoa näitus ning õuel toimus rida õpitube ning demonstratsioone.

Populaarseimaks atraktsiooniks

osutus kohalike traktorite väljanäitus, kus huvilisi jätkus kogu päevaks. Kohalike aedade õunte ning tuhlisortide näitus tõi kaasa hulgaliselt arutelusid ning diskussiooni. Õpitubadest köitsid rahvast Sörvemaa Pärimuse Seltsi näpunööri valmistamise ja Sörve Villaveski korraldatud nõelkudumise õpituba, koos Ammukeriga lauldi regilaulu ja mängiti ringmänge. Toimus ka maateaduse teemaline aruteluring Anseküla kandi giugraahviast.

Lisaks saadi osa õunakoogi ja sügismoosi konkursist. Ilma ühegi pausita tegeleti spordiga – nii noori kui vanu tõmbas köntadega kõndimine ja pinksimäng. Toimus ka kaardimängu – sasku – näidismäng.

Õhtu lõpetas ühine limbusupi ning õunakookide söömine ning vabalava Sörvemaa Sörmitsejate – seekord akordionistide ning viiuldajate – esinemisega.


Peakorraldaja:
Anseküla Põllumeeste Selts

Meeskonnad:
Sörulaste Raadiu,
Anseküla saskuklubi,
Ammuker,
Pärimusring,
Sörvemaa Sörmitsejad,
Sörve Villaveski ja
Sörvemaa Pärimuse Seltsi vabatahtlikud


Maal elamise päeva toetasid MTÜ Anseküla Põllumeeste Selts, MTÜ Sörvemaa Pärimuse Selts ja Saaremaa vald.