Sõrve muusikud Viljandi Folgil 2022

Sörvemaa Pärimuse Seltsi juurest tegutsevad muusikud käisid äsjalõppenud Viljandi Pärimusmuusikafestivalil.

Sõrulaste avalöögiks sai reedeöine Tantsutuba, kus astusid üles duod ja üksikesinejad Sörvemaa Sörmitsejatest (Laura ja Oliver torupillidel, Mari ja Auli viiulitel, Pääsu akordionil ja Astrid karmoškal). Valdavalt Saaremaa ja Sõrvemaa tantsulood võeti tantsijate poolt vastu tulise aplausiga ning Pärimusmuusika Aida suure toa tantsupõrand sai tihkelt rahvast täis.

Laupäeval sai Aida laval kokku seltskond regilauluemasid ja -tütreid Võrumaalt ning Sõrvemaalt, lisaks ema-tütar maalikunstnikud. Vaid üheks kontserdiks “Juured ja ladvad, emad ja tütred” astusid koos lavale Meelika Hainsoo ja tütar Lee, Katrin Soon ja tütar Madli ning Tammeougu Mari koos Liisi ja Triinuga. Lauljate ja kuulajate silme all maalisid ema ja tütar Epp Margna ning Kadri Kalve laulud piltidesse. Täissaal laulis kontserdile usinalt kaasa ning publiku tagasiside põhjal on põhjust tõdeda, et mitmete kuulajate jaoks oli tegu folgi ühe puudutavaima ülesastumisega.

Pühapäeva alustas ansambel Ammuker naiste regilaulutoa eestvedamisega Bonifatiuse gildi saalis. Samal ajal osalesid mitmed mehed ansamblist Soe Jutt meestelaulutoas ning said ka seal omalt poolt mõne laulu sekka öelda.

Viimase folgipäeva pealelõunal astus naiste regilauluansambel Ammuker Vabaduse platsi lavale, kus kontsert Sõrve naiste lugudest ja lauludest sai rohkele publikule ette kantud.

Festivalil osalenud sõrve muusikud osalesid aktiivselt kõikvõimalikes õpitubades (regilaulust ning kandlemängust Taani tantsumuusika ja torupilliduodeni), tantsisid ning mängisid tantsuks, said nautida suurt hulka kontserte, kuulasid loenguid (Ööülikool jm) ning käisid näitustel, kohtusid ja tutvusid mitmete tippmuusikutega ning said neil neljal suvepäeval olla oluliseks osaks pärimusmuusikute kogukonnast.


Järgmisena kohtab meie muusikuid Torgu Kuningriigi päeval 13. augustil Iidekülas, kus lavale asub Ammuker. Sörvemaa Sörmitsejate muusika järgi saab tantsu vihtuda 26. augustil Ansekülas, Tansiöhtal.

Back to Top