Saaremaa pärimuspäev Talina-linnas

1. mail 2024 toimus Tallinnas Saaremaa pärimuspäev. Tallinna tantsuklubi ja sõbrad kutsusid külla Ammukeri ning meie pärimustantsijad, et pealinnas üks mõnus kevadpüha veeta.

Päeva alustas ansambel Ammuker Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis Saaremaa pulmalaulude õpitoaga. Rahvast oli kogunenud suurel hulgal ning laule sai lauldud koos enam kui poolteist tundi.

Pärimuspäeva meie jaoks olulisim sündmus – Ammukeri albumi “Siiruviiruline” esitluskontsert – toimus õhtu hakatusel Hopneri maja Diele saalis. Rohke publik võttis saaremaised regilaulud soojalt vastu, laulis usinasti kaasa ning plaksutas laulikud mitu korda veel tagasi kummardamagi. Kontserdi visuaalse poole eest kandis ka sel kontserdil hoolt Piret Parrest, kes kasutas muuhulgas pisut ka meie albumi kunstilise poole eest hoolt kandnud Karin Kreegi loomingut.

Peale kontserti sai alata traditsiooniline kolmapäevaõhtune Tallinna Tantsuklubi. Tavapäraste sajandivanuste seltskonnatantsude vahele mahtus ka tunnike Sörvemaa Sörmitsejate pillimängu ning Jõe Laura juhendamisel sai pealinnarahvas saaremaiseid tantse proovida. Õppimine käis imekähku ning rahvas tantsis tuntud lugude meretaguseid variante suure mõnuga.


Aitäh Marion ja Ermo, et sõrulased külla kutsusite ning meid nõnda lahkesti vastu võtsite!

Pildistas Elina Kostabi


Albumist “Siiruviiruline”, selle salvestamisest ning esitluskontserdist Ansekülas saad lugeda siit!

Esitlusest Ansekülas tegi ERR ka uudisnupu, mida vaadata saad siit!

Klassikaraadio saates Delta räägib Tammeougu Mari albumist, kuula siin!

Back to Top