Noorte kunstinäituse ettevalmistustalgud

Sellekevadised “Teeme ära” talgud said Ansekülas tükkis teistsugusteks. 6. mail kogunes Anseküla seltsimajase rida noori, et koos kunstinäituseks valmistuda. Aastate jooksul kogunenud tööd said endale raamid ja sildid. Reet Viira ning Eesti Looduskaite Seltsi vedamisel avatakse Saaremaa Keskraamatukogus 9. mail 2023 loodusloovuse näitus “Ansekülast tärganud”, kus pannakse välja ka rida Anseküla laste ning külaliste töid.

Näitusele jõudnud tööd jutustavad loodusest, taaskasutusest, elust ning maailmast, noorteks kunstnikeks Orm Parrest, Auli Parrest, Henri Põld, Pääsu Parrest, Tähelill Niit, Triin Kilgas, Liisi Kilgas ja Anseküla Lastekolmapäevadel osalejad. Kunstnike kasutatud tehnikad on mitmekesised ulatudes tavapärasest maalimisest-joonistamistest-fotograafiast, mitmete kollaažitehnikate, skulptuuri, puutöö, klaasijoonistuste ning heegeldamiseni.

Kuigi suur osa töid on tehtud päris iseseisvalt, on laste kõrval seisnud ka rida juhendajaid Tammeougu Mari, Kristina Priske, Kaur Filippov, Tähelill Niit ning Kadi Trave. Aitäh!

Näitust toetavad Eesti Looduskaitse Seltsi Saaremaa osakond, Saare Maakonna Keskraamatukogu ja Sörvemaa Pärimuse Selts.


Näitust saab vaatata Saare Maakonna Keskraamatukogu I korruse laenutusosakonnas 9. – 31. maini 2023


Meie noored tegelevad peale kunsti ka näiteks muusikaga ning sõidavad suvel suurele rahvamuusikapeole Tallinna – Noorsörmitsejate tegemistest saad lugeda siit!

Suvised Lastekolmapäevad toovad kokku meiekandi lapsed ning noored. Koostöös Anseküla Põllumeeste Seltsiga oleme lastekolmapäevi korraldanud juba kahel suvel. Lastekolmapäevadest 2021 ning 2022. aastal saad lugeda siit!

Back to Top