Kevadelõpu pärimuspäev Saaremaa gümnasistidega

Koostöö Mihkli Talumuuseumiga tõi 12. juuni keskpäeval Sõrve pärimusmuusikud Vikile kohtuma Saaremaa gümnaasiumi 10. klasside õpilastega. Seekord oli kohal kogu lend ning õpitube jätkus igaühele, saaremaa keelest saunavihtade valmistamiseni. Meite tööks oli läbi viia neli õpituba – kiigelaulud, ringmängud, meestelaulud ning pärimustants.

Eelmisel aastal juuni algul kohtusime Saaremaa Gümnaasiumi noortega sealsamas kiige all. Laulsime koos vihmas ning tuules ning kiikuda said vaid kõige kangemad kiigehuvilised… Sel aastal oli meil ilm suviselt soe ning muru juba põuast punane.

Päev kulges ladusalt, noored olid aktiivsed ning üle terve taluõue ning aiataguse puisniidu laialilaotatud õpitubades käis usin töö. Üheskoos said kogemusi nii meie õpilased kui õpitubade õpetajad – nii mõnigi meist tegi sedasorti õpetamise tööd üsna esimest korda.

Sai rõõmus suve akaduse päe!

Aitäh korraldajatele, osalejatele ning meite tegijatele!


Eelmise aasta kohtumisest Saaremaa Gümnaasiumi õpilastega saad lugeda siit!

Pea iga kevade käime Mihkli muuseumis Saaremaa põhikoolide õpilastega seltsis laulmas – siit saad vaadata meenutusi regilaulupäevadest 2023, 2022, 2021 aastatel!

Back to Top