Kadribe tansiöhta Kuressaare linnas

Novembrikuu viimasel reedel (25.11.2022) kogunes Kuressaare Muusikakooli karigond pärimustantsuhuvlisi – toimus juba kuues Saaremaa Tansiöhta.

Tantsutuba muusikakooli teise korra peel sai esimese veerandtunniga tihedalt tantsurahvast täis nõnda, et pillirahval tuli end tihedalt seinaäärde tõmmata. Kohal oli peotäis Sörvemaa Sörmitseaid, Kuressaare Muusikakooli pärimusmuusikud ning mitu pilliga üllatuskülalist. Koos täideti kogu õhtu Saaremaa-, Setomaa-, Kihnumaa ning Eestimaa tantsumuusikaga. Vahele sattus ka paar särtsakat tantsu Ungarist, Walesist, Prantsusmaalt ning Inglismaalt. Ikka sedamööda mis pillimeestel sõrmedesse juhtus ning tantsijatele rõõmu valmistas. Mängisime ka hulga ring- ning laulumänge ning nii said ka kõige andunumad pillimehed omal naha soojaks.

Enam kui kümnepealine lasteparv sõbrunes kiirelt ning lõbustas endid omakeskis veetes mitu kvaliteettundi vabamängu nautides.

Nagu juba tavaks saanud, oli ka seekordsele öhtale oodata külalisi pillidega ning seekord ka meretaguste Kõmri tantsudega. Tõved ei käi kahjuks endiselt mitte kivisid ja kände pidi. Nii tegelesid saarlastega kohtumist väga oodanud Sille Ilves ja Martin Leamon sel õhtul kodus hoopiski endi arstimisega. Kohtume kindlasti mõnel järgmisel tansiöhtal!


Selleks aastaks on Saaremaa Tansiöhtad otsas. Järgmine tantsu- ja pillimängijate pidukohtumine saab toimuma uuel aastal, 27. jaanuaril Kärla rahvamajas.

Tantsusussid jalga ning pill seltsi! Kogemuse põhjal võib julgelt ennustada, et tulekul on erakordselt tore jaanuariõhtu!


Aitäh Kuressaare Muusikakool tantsijaid lahkesti vastu võtmast!

Saaremaa Tansiöhtaid toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm!


Juba toimunud tansiöhtatest saad lugeda siit:

Orissaare tansiöhta
Kihelkonna tansiöhta
Anseküla tansiöhta
Muhu tansiöhta
Mustjala tansiöhta

Back to Top