Jaanuarijämm 2023

Uuvidaval moel ojuvad sörulastega keikse kenamdi umbest ühesama laine peel muusigud Eestimaa teisses ottsas – Mooste kantis. Nönda pole mitte imesta, et ete müdu korda aastas on meitel sönnakanti asja (minevaastastest söitudest loe lisemalt siit Küi ja Kaamos, Mooste folk, Jaanuarijämm 2022).

Sellekorra keisim Sörvemaa Sörmitsejade esindusega Jaanuarijämmil mängmas. Krista Sildoja ning Mooste Rahvamuusikakooli pilliklubi korraldut Jaanuarijämm töi kogu 101 pillimängjad üle Eestimaa. Seltsis öppsime ning mängsime müdu uut ning ete uuvidavat pillilugu. Öpedajadeks karmoškamängja Piret Aus ning Pärlini muusigud Sofia-Liis Kose ning Vabariigi pillimees Kert Krüsban.

Pillirahva pidupäeva tipp oli ähk kohaletuld ansamblide ühine konsert koes meite noorte pillimeestega seltsis Kihelkonna kantist päralt “Pulmakokkade valts” ee mängatud sai.

Jaanuarijämmi keikse olulisem osa on aga rööm seltsismängmisest ning seda jägus laupa omigust pühaba lounani. Nöndat ulk nooremad rahvast sai ühtede silmadega kojupoole söitma akata (akaduse pildi peele on juhtund möni ööpääva jägu ühtejooni mängand pillimees ko).

Järgmine seltsisjämmimine saab sündima juba suisel aal, rahvusvahelisel pärimusmuusika festivalil Baltica Tallinnas, Tornide väljakul.

Back to Top