Album “Siiruviiruline” jõuab peagi Saaremaa koolidesse

Sörvemaa Pärimuse Seltsi üks missioone – isioma kultuuri edendavate õppematerjalide koostamine – on saanud jälle ühe teo võrra rikkamaks. Sõrve regilauluansambel Ammukeri album “Siiruviiruline” jõudis äsja pea pooltesse Saaremaa koolidesse ning muusikakoolidesse toetama saarlaste kultuuri püsimajäämist. 

Kui Ammuker mõned aastad tagasi alustas oma regilaulualbumi kavandamist, oli kohe selge, et valmiv kogumik peaks jõudma kindlasti ka meie kooliõpetajate kasutusse. 2024 aasta alguspäevil ilmunud albumist “Siiruviiruline” leiab huviline mitmekesine valiku meie saaremaise pärimuskultuur õppeks sobivaid materjale. Regilaulusalvestised, laulutekstid, fotod meie meistrite loodud rahvariietest, ajaloolised olustikukirjeldused, inglise keelne laiemat kultuuritausta avav tekst, sõnaraamat jm loovad hulgaliselt võimalusi lõimitud õppeks. Esiti hakkavad omavahel kokku kõlama vast muusika, kirjandus, eesti keel, pärimusõpe ning kodulugu, aga kindlasti leiab albumist materjale ka kunsti, käsitöö, inimeseõpetuse ja ka inglise keele õpetaja. 

Albumi kohta saad lisa lugeda siit, laule kuula siit!

Mai lõpupäevil sõitiski Sörvemaa Pärimuse Seltsi duo mööda Saaremaad ning viis albumi “Siiruviiruline” kingituseks Lümanda, Kihelkonna, Kärla, Aste, Mustjala, Leisi, Hariduse ning Nooruse kooli õpetajatele, samuti Kärla ja Kuressaare muusikakooli. Albumi on juba saanud meite ülemere-naaber Ruhnu kool ning eessõrulaste Salme raamatukogu. Aitäh meid lahkelt vastu võtmast ning kostitamast! Veel enne suvevaheaja algust proovime oma kingikastiga jõuda ka teistele Saaremaa koolidele külla!

Et 30 “Siiruviirulist” albumit jõuaks kingitusena Saaremaa koolidesse, muusikakoolidesse ning ka mõnda väiksemasse, ent seda olulisemasse raamatukogusse või rahvamajja, toetasid Sörvemaa Pärimuse Seltsi ettevõtmist ka Saaremaa vald ja Eesti Kultuurkapital. Albumi väljaandmisel on oluliseks abiks olnud “Sörulase aabitsa” ostjad ning kõik meie seltsi juures tegutsevad vabatahtlikud.

Attäh!

Kui soovid ka omale osta Ammukeri albumi “Siiruviiruline”, kirjuta oma soovist info@sorvemaa.ee ja paneme paki teele!

Ammukeri järgmine, pisut pikem ning põhjalikum kontsert “Mustrijäljed”, kus ka albumi laule kavas, jõuab Kaevumäe lavale 26. juulil 2024. a, Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. 

Olete oodatud osa saama!

Back to Top