Salme vallateatri sellesuiseks välilavastuse “Korvipunuja e. Körber ja Sörvemaa lalud” tegevus keerleb ümber Ansekülas tegutsenud segakoori asutamise ning tegevuse algusaastate. Martin Körberi algatatud väike koorike kasvas kümnekonna aastaga pealt kolmekümneliikmeliseks ning oli tuntud üle Saaremaa. Sellise uhke kooriga sai peetud ka esimene ilmalik laulupidu Massinõmmes juba 1863. aastal.
Et etenduses koori esitatavad laulud tõeliselt hästi kõlaksid oli vaja Sõrve Maakooriga laulud igaks-juhuks ära salvestada. Siis polegi hirmus oluline, et kõik lauljad ja igast häälerühmast iga etenduse ajal Anseküla pastoraadiasemel kohal oleksid. Samuti pole mingit muret, kui koori dirigeerib harrastusnäitlejast Körber, kes koorijuhiks õppimise teel on Anu käe all vaid esimese sammukese jõudnud astuda.
Nii koguneski meie väike Maakoor 8. – 9. juunil Salme rahvamaja lavale, et etenduses tarvitusse minevad laulud ära salvestada. Päevad olid lõbusad, töised ning pea kõik vajaminev sai Anu juhatamisel kenasti arvutiketteale salvestatud. Oreliimprovisatsioonid ja -saatepartiid mängis juba mõnda aega varem sisse Edoardo Narbona Kuressaare Laurentsiuse kiriku orelil. Edaspidi saavad lood Marguse käe all viisakasti kokku silutud ning etendustel ette mängitud.
Näitemängu kirjutas kokku ja lavastas Maire Sillavee. Enam kui pooleteistsaja aasta taguseid Anseküla elanikke kehastavad rattasõidu raadiuses elavad sõrulased, mõned tulevad siiski ka pire kaugemalt kohale. Kas tänaste näitlejate seast võib leida ehk ka mõne kunagi siin toimetanud värvika prototüübi järeltulija, jääb kodukandi ajalugu ning inimesi hästi tundvale publikule mõistatamiseks.
6. juulil ootame aga rahvast kell 14 Salmele Sõrvemaa laulupüha nautima ning õhtul kell 17 Anseküla pastoraadi parki etendust vaatama! Päeva lõpetab tansiöhta Salmel algusega kell 19.
Körberi laulude salvestamist ning etendust toetavad Salme Rahvamaja, Eesti Kultuurkapital, Saaremaa vald, Eesti Rahvakultuuri keskus, Saaremaa Haldus, Eesti Harrastusteatrite liit, Kuressaare Laurentsiuse kirik, Pärna talu ning rida vabatahtlikke abilisi.
Sörve Maakoori tegevust toetavad Saaremaa vald, Vöimalus, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Sörvemaa Pärimuse Selts
Aitäh kõigile osalistele ning toetajatele!